Melbourne, sürdürülebilir bir şehir olmak için 50 milyon dolar yatırım yapıyor

Melbourne, iklim değişikliğiyle mücadele etmek ve daha yeşil, daha sürdürülebilir bir şehir yaratmak için 50 milyon dolardan fazla yatırım yapıyor.

Melbourne, 2022–2023 bütçe taslağına 50 milyon dolardan fazla yatırım ekleyerek, yeni açık alanlar yaratmayı, Power Melbourne projesi ile emisyonları azaltmayı ve sürdürülebilir bir şehre dönüşmeyi planlıyor.

Belediye Başkanı Sally Capp, Melbourne için daha yeşil bir geleceğe yatırım yapmanın çevreyi koruyacağını, temiz işler yaratacağını ve gelecek nesiller için şehri geleceğe hazırlayacağını söyledi. Taslak bütçenin aynı zamanda parkların, bahçelerin ve açık alanların Melbourne’u daha yaşanabilir kılmak ve şehrin Avustralya’nın “bahçe başkenti” statüsünü korumak için oynadığı önemli rolü de kapsadığını bildirdi.

Emisyonları azaltmak için temiz enerji girişimleri olduğuna da dikkati çeken Capp, “Şehrimizi temiz bir enerji süper gücü haline getiren Power Melbourne ile devam ediyoruz. Ayrıca, aldığımız kararlar net sıfır hedeflerimizi ilerletmek için hayati bir yol sağladığından, birden fazla kilit sürdürülebilirlik projesi sunuyoruz.” dedi.

Belediye, gelecek yıl şehir genelinde yeni açık alan sağlamak için 17,5 milyon dolar harcayacak. Öncelikli odak noktası, şehrin en yoğun nüfuslu banliyösü Southbank’ta önümüzdeki dört yıl içinde 25 milyon dolarlık taahhütle açık alan sağlamaya odaklanacak.

5 milyon dolarlık Bedford Street Pocket Park projesinin bir parçası olarak, iki olimpik yüzme havuzu büyüklüğünde olan Kuzey Melbourne’de ekstra 2 bin metrekarelik bir açık alan oluşturulacak. Victoria Hükümeti ile ortaklaşa yürütülen proje, yeni oyun ve piknik tesisleri, 48 yeni ağaç ve daha güvenli yaya geçitleri sunacak.

Belediye meclisi, kent sakinlerine yenilenebilir enerji sağlamak için mahalle ölçeğinde bir pil ağı oluşturmayı amaçlayan dönüm noktası Power Melbourne projesine 650 bin dolarlık bir yatırımla iklim değişikliğiyle mücadele ve net sıfır emisyona doğru ilerleme taahhüdünü geliştirmeye devam edecek.

 

Related posts

Almanya, enerji arz krizine rağmen fosil yakıt kullanımını 2030’da sona erdirme hedefine bağlılığını sürdürüyor

Danimarka, dünyanın en yüksek karbon vergisini getiriyor

IEA Başkanı Birol: “Enerji krizi temiz ve güvenilir enerji teknolojilerinde beklenmedik sıçramaya yol açabilir”